Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Hurghada - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Hurghada ponúka výborné podmienky pre rôznorodé aktivity. Romantické sú večerné prechádzky centrom Hurghady s možnosťou posedenia pri šálke arabskej kávy alebo pri vodnej fajke.

V centre mesta sa nachádza typické arabské trhovisko s množstvom orientálneho tovaru. V pouličných obchodíkoch je možné nakúpiť rôzny tovar či posedieť v niektorej z tunajších originálnych čajovní, napríklad v Harafiše, kde si popri osviežujúcemu ibiškovému čaju – „karkadé“ môžete vychutnať čaro "šiše" vodnej fajky alebo pochutnať si v známej rybárskej reštaurácii El Mina so širokou paletou výberu čerstvých rýb a morských živočíchov.

Najlepším časom na potulky trhoviskom a na posedenie pri vodnej fajke sú večerné hodiny, keď sa pláže vyprázdnia a centrum Hurghady naopak ožíva.

Určite sa oplatí navštíviť bazár Dahar v starej Hurghade blízko lodenice, kde si dobrí obchodníci môžu vyskúšať, ako zjednávať ceny na trhu.

Hurghada ponúka dovolenkárom nasledujúce vodné športy: windsurfing, plachtenie, lov rýb v hlbinách mora, plávanie, šnorchlovanie i potápanie. Jedinečné podmorské pobrežie sa radí medzi najlepšie na svete. Teplá voda pri pobreží je ideálna pre vzácne druhy rýb a korálové útesy, ktoré je možné pozorovať na lodi so skleneným dnom. Hosťom, ktorí neholdujú potápaniu, sa ponúka možnosť spoznať fascinujúci svet pod vodou vďaka ponorke. Vzácne ryby prekrásnych farieb a jedinečné koraly privádzajú milovníkov podmorskej fauny do celkom iného sveta. Unikátne podvodné záhrady blízko pobrežia patria medzi najkrajšie na svete.

Pre tých dovolenkárov, ktorí neobľubujú plavbu po mori, sú určené butiky, obchodíky, relaxovanie v luxusných prázdninových dedinkách, pohorie Porphyry. Pre športovcov sú k dispozícii v hotelových areáloch príslušenstva na potápanie. Pre tých menej odvážnych je tu „Sindibádova ponorka“.

Odpočinúť si je možné i pri aktivitách, ako je squash, tenis, windsurfing alebo zúčastňovať sa animačných zábavných programov. Takže „Safra sa Aída“ (šťastnú cestu).

V súčasnosti je rezort Hurghada vyhľadávaný najmä turistami, ktorí preferujú pokojnú, pohodovú dovolenku a perfektné služby.