Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Hurghada - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Hurghada a jeho okolie ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu. Obľúbené sú najmä výlety na motorkách alebo džípoch do púšte, ktoré sú spojené s návštevou beduínskej osady alebo návštevou pyramíd v Káhire.

Nemenej zaujímavý je aj výlet loďou na neobývaný ostrov Giftun za šnorchlovaním a lovením rýb, prípadne si pozrieť Červené more z ponorky. Veľakrát sa stane, že plavbu na Giftun sprevádzajú aj delfíny.

Turistom dovolenkujúcim v Hurghada je odporúčaný aj jednodňový výlet alebo safari, ktoré je určené pre prieskum pohoria pri Červenom mori na ťavách alebo džípoch.

Atraktívny je aj výlet k blízko situovaným ostrovom – Shadwan (je možné sa na ňom potápať, šnorchlovať, rybárčiť ale nie plávať), Shaab Abu Shiban (potápanie, šnorchlovanie a plávanie), Shaab el-Erg (potápanie, lovenie rýb a šnorchlovanie), ostrov Umm Gammar (potápanie a šnorchlovanie), Shasb Saghir Umm Gammae (potápanie), Careless Reef (potápanie), Abu Ramada (potápanie), Shaab Abu Ramada (lovenie rýb), Dishet el-Dhaba (pláž a plávanie), Shaab Abu Hashish (pláž, potápanie, šnorchlovanie, plávanie a rybárčenie), Sharm el-Arab (potápanie, plávanie a lovenie rýb a Abu Minqar (pláž a plávanie).

Snáď každý návštevník Egypta by mal vidieť Luxor  - Údolie kráľov, ale aj Memnonové kolosy, chrám kráľovnej Hatšepsut a chrámy v Karnaku a Luxore.

Z Hurghada je možné vyraziť aj do Káhiry – ku Veľkým pyramídam, ku Sfinge v Gíze. Alebo je možné navštíviť Egyptské múzeum či Papyrusov inštitút.

Zaujímavý je aj výlet ponorkou  – pozorovanie a fotografovanie podmorských krás cez okná ponorky, spoznávanie prekrásneho podmorského sveta s pestrofarebnými koralmi a rybičkami ako Henochius intermedius, Zebrasoma xanthurum....