Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Sharm El Sheikh - Dovolenka: Základné info

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy
Mapa Sharm El Sheikh, klikni
Celá oblasť Sharm El Sheikhu je maličkými zálivmi rozdelená na romantické zákutia s koralovými útesmi, kde vyrástli jednotlivé rezorty.

Letovisko Sharm El Sheikh vzniklo z malej rybárskej osady, kde život plynul po dlhé stáročia veľmi pomaly. Je situované na najjužnejšom cípe Sinajského polostrova, ktorý leží na rozhraní euro-ázijskej pevniny a je jedným z najkrajších púštnych oblastí sveta.

Klenot egyptského turistického ruchu, ktorý obklopujú majestátne skaly a púšť z jednej strany a prekrásne pobrežie Červeného mora zo strany druhej, leží takmer na samom cípe Sinajského polostrova.

Za posledných desať rokov sa vybudovalo známe a turisticky príťažlivé moderné stredisko, ktoré prispelo k medzinárodnej reputácii Červeného mora, ktoré patrí medzi najvyhľadávanejšie potápačské destinácie na svete.

Teplota Červeného mora nikdy neklesá pod 25°C. Z vnútrozemia ho obklopujú skalisté hory a tajomná púšť, jeho pobrežie je lemované prekrásnymi plážami a priezračnou vodou mora s koralovými útesmi a bohatou morskou faunou.

V okolí strediska sa nachádzajú piesočnaté duny so zelenými oázami, kde dodnes možno spoznávať pôvodné obydlia a život beduínov.

Okrem toho sa Sharm el Sheikh stal reprezentatívnym miestom, vyhľadávaným i politickými reprezentantmi. Rezidenciu tu má i sám egyptský prezident.

Jednou z najživších častí je Naama Bay, kde určite zažijete pravú atmosféru nočného života a zábavy. Čoraz známejším sa stáva aj záliv Shark, ktorý z roka na rok navštívi viac turistov vďaka ideálnym podmienkam pre potápanie.

Vedľa rozľahlých komplexov sa nachádzajú menšie hotely s moderným dizajnom, turistické centrá s množstvom barov, kaviarní, reštaurácií vrátane kasína, disco a nočných klubov, kurzov golfu a iných zábavných atrakcií. Na svoje si prídu aj návštevníci chtiví nákupov – obchodíky s koženými výrobkami, oblečením, šperkami, keramikou sa to tu len tak hemží.

Veľa potápačských centier vyrastá medzi Sharm El Sheikhom a Ras Nusrani, ktoré sa stávajú ozajstným rajom pre potápačov. Iné ponúkajú športové možnosti akými sú windsurfing a rôzne iné vodné športy, jazda na koňoch či na ťavách, safari na džípoch do púšte vám ani len na chvíľu nedovolia, aby ste sa nudili. Sharm El Sheikh, ktorý dal Červenému moru medzinárodnú reputáciu, prijíma z roka na rok viac a viac hostí a návštevníkov.

Sinajský polostrov patrí medzi najkrajšie púštne oblasti sveta. Krajina kočovných beduínov, ktorej akoby vládla biblická Mojžišova hora, sa v posledných rokoch stala vďaka rajskému podvodnému svetu plnému koralov, pestrofarebných rybiek a originálnemu pobrežiu vyhľadávaným miestom odpočinku turistov z celého sveta.