Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Sharm El Sheikh - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Sharm El Sheikh ponúka výborné podmienky pre rôznorodé aktivity. Staré mesto a jeho tržnica ponúkajú neopakovateľnú atmosféru orientu a neďaleké turistické centrum Naama Bay svojou modernou, ale štýlovou architektúrou.
V spleti uličiek sa nachádzajú obchody s typickými remeselnými výrobkami, množstvom kaviarničiek, čajovní, reštaurácií a zábavných podnikov, kde život utícha až v skorých ranných hodinách.

Novinkou v Sharm El Sheikh je delfinarium s vlastnou šou, ktoré ako jedno z mála ponúka možnosť zaplávať si s delfínmi.

V žiarivo osvetlenom prostredí reštaurácií sa podávajú domáce jedlá z rýb a špeciality najlepších svetových kuchýň.

Stredisko Sharm El Sheikh sa tiež označuje ako raj pre potápačov – profesionálov aj amatérov. Každý, kto do Sharm el Sheiku zavíta, môže absolvovať kurz potápania priamo vo svojom hoteli a aspoň nahliadnuť do farebného sveta koralových útesov.

Mestečko Na’ama má prívlastok aj egyptské Las Vegas – turistické centrum plné obchodov, reštaurácií, zábavy, hudby a neutíchajúceho nočného života.

V tomto letovisku na južnom cípe Sinajského polostrova si na svoje príde každý, kto zatúžil po luxusnom leňošení na horúcom egyptskom slnku, ale tiež ten, koho láka športové vyžitie, plachtenie, či windsurfing.

Koraly sa vyskytujú už v hĺbke 1 m pod hladinou mora a klesajú do hĺbok 10 až 800 m, pričom vytvárajú typické koralové steny. Život prekypuje v každom kúsku útesov.
Potápa sa od Tiranských úžin až po Ras Mohammed a v Suezskom zálive k vrakom Dunraven, Thistlegorm (loď s nákladom z druhej svetovej vojny), Amforas (galeóna zo 16. storočia s nákladom amfor) a v oblasti Abu Nuas. Potápa sa z lode, denne máte možnosť výjazdov na rôzne potápačské lokality.

Vychutnať dovolenku pomôžu aj hotelové animácie pre deti i dospelých, vlastné tenisové a volejbalové ihrisko, fitnes centrum, potápačská škola alebo detský klub Trixie so špeciálnou starostlivosťou a programom pre deti od štyroch do dvanástich rokov.