Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Hurghada - Dovolenka: Základné info

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy
Mapa Hurghada, klikni
Rezort Hurghada je v Egypte známy pod menom Ghardaga. Letovisko bolo založené začiatkom 20 storočia, ktoré sa rozrástlo okolo malej rybárskej dedinky.

Leží na západnom pobreží Červeného mora, južne od Suezského prieplavu, hodinu letu z Káhiry pred horským reťazcom vytvárajúcim pôsobivú kulisu nezabudnuteľných západov slnka.

V minulosti sa stredisko nazývalo po arabsky El-Ghardaka – Alahom zabudnuté mesto. V súčasnosti sa radí Hurghada medzi najvýznamnejšie ale i najrušnejšie turistické rezorty na pobreží Červeného mora a medzinárodné centrá vodných športov.

Letovisko je rozložené pozdĺž pobrežia v dĺžke viac než 15 km a neustále sa rozširuje smerom na juh. Budujú sa tu nové hotely, reštaurácie.

Hurghada je preslávená najmä tým, že sú tu veľmi priaznivé klimatické podmienky nielen pre odpočinok na krásnych plážach a na kúpanie v krištáľovom mori, ale aj pre možnosť spoznania tunajšieho jedinečného podmorského sveta.

Pláže južne od letoviska sú ako stvorené pre milovníkov vodných športov. Centrum mesta zase láka k prechádzke po obchodíkoch a bazároch ako aj k vychutnaniu jedinečnej atmosféry reštaurácií a kaviarní.

Ostrovy nachádzajúce sa v blízkosti Hurghady poskytujú všetky druhy zábavy a vzrušenia.
         
Hurghada má tri hlavné centrá:  staré centrum Dahar, nové centrum Sakkala a Resort Street. Prímestské dedinky sa postupne zrastajú s mestom do jedného celku. Severne leží  Ad-Dahar, ktorý sa pomaly premieňa na mesto. Niekoľko km južne je situovaná Sigala. Nachádza sa tam niekoľko hotelov, reštaurácií ale relatívne málo turistov.

Dahar - nájdete tam množstvo obchodov, reštaurácií so širokou ponukou beduínskeho a iného ľudového umenia, tiež arabské trhovisko, typické obydlia miestnych obyvateľov, nádhernú mešitu a prístav, z ktorého odchádzajú trajekty na Sinajský polostrov do ďalšieho známeho letoviska Sharm El Sheikh.

Sakkala je modernejšia časť, ktorá leží v samom strede mesta, nájdete tu supermarkety, internetové kaviarne, reštaurácie arabského aj európskeho štýlu, obchody s najrozličnejším množstvom klasických výrobkov z kože, dreva, keramiky atď.

Letovisko Safaga je situované južne od Hurghady, záliv Soma s nádherným Sheraton leží taktiež na juhu. Severne sa nachádza El Gouna, ktorý poskytuje turistom mimoriadne širokú ponuku športových aktivít siahajúcich od golfu, bowlingu, scuba potápania až po lovenie rýb.

Arabsky pozdrav MarHaba znamená „Všetko dobré“. Letovisko je kozmopolitným mestom, po ktorom prúdia davy Egypťanov, obyvateľov Saudskej Arábie, iných Arabov, ktoré sa spájajú s dlhými prúdmi Európanov a Američanov.